• Nadpis

• Po úvodnom stretnutí koordinátorov projektu s názvom „Kunst, Zukunft in Europa zu gestalten“ (Umenie vytvoriť budúcnosť v Európe), ktoré sa konalo v septembri tohto roku v Oberschule Oelsnitz v Nemecku, sa mohli začať nadväzovať osobné kontakty v rámci prvého stretnutia žiakov a učiteľov . V týždni od 08.11. do 14.11.2015 sme na pôde našej školy mohli privítať 6 žiakov a 2 učiteľov z každej partnerskej školy (Oberschule Oelsnitz, Europaschule Wien, Neue Musikmittelschule Abtenau a Zespol szkol Nr.4 Krzewslawice). Naši žiaci spolu s ich rodičmi srdečne  privítali zahraničných žiakov a učiteľov na vlakovej stanici. Úvodný strach na oboch stranách z komunikačných ťažkostí sa rýchlo rozplynul. Pre hostí sme pripravili pestrý program. Popri účasti na vyučovaní, tvorbe informačného materiálu k integrovanému vyučovaniu, eTwinnig školeniu a príprave bufetu zostalo dostatok času na športové aktivity, výlety a vzájomné spoznávanie sa.

Projektový týždeň začal predstavovaním zúčastnených škôl prostredníctvom pripravených prezentácií, žiaci si zahrali hry, pri ktorých sa navzájom postupne spoznávali a svoje vedomosti o EÚ si prevetrali v Európskom kvíze. Súťažili v zmiešaných skupinách a víťazi získali odmenu. Následne sa všetci žiaci pokúsili pomocou schém vysvetliť, čo znamená integrácia v školskom prostredí.  V stredu dopoludnia sa žiaci aj učitelia zúčastnili na vyučovacích hodinách geografie, fyziky, anglického jazyka, matematiky, chémie, hudobnej výchovy a svet práce. Popoludní sa konal Workshop na tému „ Využitie TwinSpace pri komunikácii v projekte“. Každý účastník obdržal certifikát.

Kultúrnym vyvrcholením týždňa boli dva celodenné výlety.  Na prvom výlete v utorok sme ukázali našim hosťom krásu historických miest Levoča a Spišská Nová Ves. V Levoči sme mali možnosť prezrieť si starobylú radnicu a dom majstra Pavla, v Spišskej Novej Vsi sme zdolali najvyššiu vežu na Slovensku, odkiaľ bol nádherný výhľad na mesto a Vysoké Tatry a v Galérii umelcov Spiša sme si prezreli diela autorov, ktorý majú blízky vzťah k regiónu Spiš. Vo štvrtok bola na programe prehliadka Belianskej kvapľovej jaskyne a impozantného hradu v Starej Ľubovni.

V posledný projektový deň predstavila p. Eichler a žiačka z Oelsnitzu všetkým prítomným spôsob práce žiackej firmy Tea-Time-AG a spoločne so žiakmi z ostatných škôl pripravili pre všetkých bufet, na ktorom sme si pochutnali. V rámci prvého mládežníckeho parlamentu sa žiaci vyjadrovali k aktivitám projektového týždňa a mali možnosť navrhnúť, ako by mali vyzerať ďalšie stretnutia.

S nezabudnuteľnými zážitkami ako aj adresami hostiteľských rodín  sa vydali zahraniční  žiaci a učitelia na cestu domov. Sľúbili sme si, že zostaneme v kontakte prostredníctvom internetu (TwinSpace, Dropbox, Facebook). Už teraz prebiehajú prípravy na budúce stretnutie, ktoré sa bude konať v marci vo Viedni.

Ivana Belejkaničová, koordinátorka projektu Erasmus+

• Stretnutie žiakov a učiteľov v Kežmarku 8.11.-14.11.2015

• riaditeľ školy +421 52 4523983 zástupkyne riaditeľa +421 52 4468639 ekonomické oddelenie +421 52 4468640 zborovňa 1.-4.ročník +421 52 4468641 odhlasovanie z obedov - Andrea Ilavská 0908 745 161, mailom: jedalen@grundschule.sk číslo účtu - Školský klub detí: SK78 1111 0000 0066 1910 1005 číslo účtu - Školská jedáleň: SK15 1111 0000 0066 1910 1072 e-mail: riaditel@grundschule.sk, zastupca@grundschule.sk