• Pracovné stretnutie koordinátorov v Poľsku 1.12. - 4.12.2016

• Koordinátori piatich škôl zapojených do spoločného projektu Die Kunst, Zukunft in Europa zu gestalten v rámci programu Erasmus+ absolvovali stretnutie v Krakove. Základnú školu- Grundschule, Hradné námestie 38, Kežmarok zastupovali Mgr. Ivana Bekejkaničová a Ing. Božena Kulhomerová. Program stretnutia organizačne zastrešili zástupcovia poľskej školy. Hlavným cieľom bolo pracovné stretnutie v konferenčnej miestnosti hotela Ibis, v ktorom boli všetci účastníci ubytovaní. Zástupcovia škôl prezentovali aktivity, ktoré ich škola v rámci projektu realizovala. Zástupcovia školy  v Abtenau odovzdali ostatným brožúru, ktorú v rámci projektu zostavili. Nasledovalo plánovanie návštev, ktoré sa uskutočnia v marci a máji 2017. Veľmi podrobne boli prezentované online aktivity projektu, ktoré sa priebežne realizujú prostredníctvom Twinspace, Facebook, Projekt-WEB a ďalších platforiem. Najvhodnejší a najpoužívanejší je Twinspace, ktorý umožňuje komunikáciu žiakov ako aj učiteľov.

V závere prebehla diskusia o budúcej spolupráci a o možnostiach budúceho projektu. Zástupcovia nemeckej školy navrhli zmenu koordinátora projektu, nakoľko  prebiehajúci projekt koordinuje táto škola. Žiadna zo zúčastnených škôl nemá záujem nový projekt koordinovať, preto bol stanovený cieľ nájsť nového partnera. Iné možnosti budú prerokované na budúcich stretnutiach.

Pobyt v Krakove bol spestrený kultúrnym programom. Účastníci navštívili pamiatky v židovskej štvrti Kazimierz, absolvovali prehliadku mesta a navštívili soľnú baňu vo Wieliczke.

Stretnutie bolo podnetné a celé sa nieslo v priateľskej atmosfére.

Po návrate školy ďalej pracujú na rozbehnutých aktivitách a neustále spolu komunikujú. Naša škola sa teraz intenzívne pripravuje na stretnutie, ktoré sa uskutoční v Kežmarku. Koordinátorka pripravuje program, žiaci vyhotovujú kvartetá tematicky zamerané na zamestnanie a kalendár na tému vzdelávanie.

Ing.  Božena Kulhomerová