Základná škola - Grundschule, Hradné námestie 38, Kežmarok

Výsledky súťaží v šk.roku 2012/2013

Vedomostné súťaže

Olympiáda nemeckého jazyka

Katarína Krempaská (IX.A)  -  2.miesto v okresnej súťaži ( kateg. 1B )

Kamila Skupinová (VI.A)     -  3.miesto v okresnej súťaži (kateg. 1A)

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

Lívia Kleinová (9.roč.)      - 2.miesto v okr.súťaži

Dejepisná olympiáda

Michal Hrebeňár (VII.B)      - 3.miesto v okresnej súťaži

Medzníky 2.svetovej vojny (súťaž 19 škôl z okresov KK, PP)

Družstvo (Martin Kobza, Tomáš Rusnačík, Miriama Zummerová – všetci z IX.A)  - 3.miesto

Matematická olympiáda

Klára Potočná (V.A)          - úspešná riešiteľka v okr.súťaži

Lívia Hajková (VI.A)        - úspešná riešiteľka v okresnej súťaži (4.miesto)

Pytagoriáda

Tamara Cintulová (VII.A)          - úspešná riešiteľka v okr.kole

Umelecké súťaže

Šaliansky Maťko

Stanislava Oravcová (V.C)             - 2.miesto v okr.súťaži (2.kateg.)

Hviezdoslavov Kubín

Barbora Budzáková (V.A)          - 2.miesto v okresnej súťaži ( 2.kat., poézia)

Mário Mačičák  (IX.A)               - 3.miesto v okr.súťaži (3.kateg., poézia)

Prednes poézie a prózy v nemeckom jazyku

Viktória Bombarová (IV.A)         - 1.miesto v okr., 3.miesto v celoslov.súťaži (1.kat., poézia)

Denisa Ďateľová  (IV.A)              - 1.miesto v okr., 3.miesto v celoslov.súťaži (1.kat., próza)

Mária Sarah Pacigová (VII.A)      - 1.miesto v okr.súťaži, 3.miesto v regionálnej súťaži

(2.kateg., poézia)

Emma Potočná (VII.A)               -  1.miesto v okr., v regionálnej, v celoslov.súťaži

(2.kateg., próza)

Simona Chripková (VIII.A)        - 1.miesto v okr., 3.miesto v regionálnej, 2.miesto

v celoslov.súťaži (3.kateg., próza)

Slávik Slovenska

Veronika Uličná  (II.A)                - 1.miesto v okr.súťaži (1.kateg.)

Európa v škole – literárne práce

Barbora Václavová (IV.B)                   -2.miesto v okresnej súťaži  (1..kateg. )

Jazykový kvet (prednes poézie a prózy, scénka v anglickom a ruskom jazyku)

Lívia Kleinová (IX.A)              - 1.miesto v krajskej súťaži (próza v angl.jazyku)

Terézia Sisková (VIII.A)                       - 1.miesto v krajskej súťaži (poézia v ruskom jazyku)

-3.miesto v celoslov.súťaži

Mário Mačičák (IX.A), Terézia Sisková (VIII.A), Dagmar Vojtaššáková (VI.A), Adam Kalafut (VI.A)                                     - 1.miesto v krajskej súťaži (scénka v ruskom jazyku)

-2.miesto v celoslov.súťaži

Športové súťaže

Okresné majstrovstvá v ľahkej atletike

René Pivko (VIII.A)                         - 2.miesto, hod.kriketovou loptičkou

Stanislav Mazurek (VIII.B)             - 2.miesto, beh na 1000 m

Michaela Valenčíková (VIII.A)       - 3.miesto, beh na 60 m

Volejbal (dievčatá) 3.miesto v okrese (Martina Peštová (VIII.A), Lea Zastková (VIII.A), Michaela Valenčíková (VIII.A), Nikola Kopaničáková (IX.B), Katarína Krullová (VIII.A), Michaela Mašlonková (VIII.A), Michaela Szentiványiová (IX.A), Lucia Kruliacová (VI.A)

Volejbal (chlapci)2.miesto v okrese (Samuel Špak (VII.A), Benjamín Gorel (IX.B),   René Pivko (VIII.A), Dávid Vinter (VIII.A), Kamil Dinda (IX.B), Oliver Ordzovenský IX.B), Tomáš Rusnačík (IX.A),  Martin Kobza (IX.A), Mário Mačičák (IX.A), Štefan Hanigovský (VIII.B)

Cezpoľný beh

Stanislav Mazurek (VIII.B)                       - 1.miesto v okresnej súťaži, 7.miesto v krajskom kole

Družstvo dievčat (Sára Pisarčíková (VII.A), Natália Merčáková (VII.A), Diana Gorelová (VI.B)                                                  - 2.miesto v okresnej súťaži

Mladý záchranár CO

Družstvo (Martin Kobza, Tomáš Rusnačík, Miriama Reznická, Denisa Mišanková – všetci z IX.A)                                       - 3.miesto v okresnej súťaži

Streľba

Družstvo  ( Martin Kobza, Tomáš Rusnačík – IX.A, Martin Adamjak (VII.A)  - 2.miesto v okresnej súťaži

Pohár primátora – Kežmarské hry (atletika, kežmarské ZŠ)

Pavol   Pitoňák (VII.B)                   - 3.miesto (skok do diaľky), 3.miesto (beh na 60 m)

Natália Merčáková (VII.A)            -  1.miesto (skok do diaľky), 1.miesto (beh na 60 m)

Michaela Valenčíková (VIII.A)     - 3.miesto (beh na 60 m)

Kamil Suchý (VIII.B)                     - 3.miesto (hod kriketovou loptičkou)

Diana Gorelová                                       - 3.miesto (beh na 600 m)

Zdravotnícka súťaž

Družstvo mladých zdravotníkov – 2.stupeň (Ivana Baluchová, Miriama Zummerová, Miriama Reznická, Lívia Kleinová, Ivana Mrvová, Martin Kobza – všetci z IX.A) – 1.miesto v okresnej súťaži (okresy KK, PP)

Družstvo mladých zdravotníkov – 1.stupeň (Michaela Hanigovská, Stanislava Oravcová, Linda Pixová – V.C, Sabína Belková – IV.A, Sabína Bjalončíková – IV.B) – 3.miesto v okresnej súťaži (okresy KK, PP)

Spracovala: Mgr. Viera Janovská, zást.riad.