• 2% z dane pre OZ "Hradná škola"

• Vážení rodičia a priatelia našej školy

Srdečne ďakujeme všetkým tým, ktorí sa rozhodli venovať 2% z dane práve nášmu občianskemu združeniu. Získané finančné prostriedky boli použité na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na našej škole. Z týchto peňazí tiež podporujeme prezentáciu školy a našich žiakov v rôznych súťažiach, prehliadkach a podujatiach. O Vašu štedrosť a priazeň sa uchádzame opäť aj v tomto roku. Chceme Vás preto touto cestou požiadať o 2% z Vašich už zaplatených daní z príjmov, o ktorých rozhodujete VY. Vaše rozhodnutie Vás nestojí žiadne peniaze, 2% z Vašich už zaplatených daní nám vyplatí Daňový úrad. Nenechajte svoje 2% štátu. Podporte dobrú vec, spolu dokážeme viac.

ÚDAJE O PRIJÍMATEĽOVI:

Obchodné meno :  OZ „Hradná škola“

Sídlo :                   Kežmarok, 060 01, Hradné námestie 38

IČO :              42027829

• Hlavné zmeny Školského semafora od 25.2.2022

• Nevyžaduje sa nosenie rúška v triede. Rúško používajú žiaci v spoločných priestoroch (chodba, šatňa a pod.)
            • Pri prvom nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov a sviatkov) rodič predkladá „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ žiaka (viď. Príloha), môže byť zaslané cez Edupage školy
            • Odporúča sa naďalej testovanie žiakov samotestami doma a hlásenie to triednemu učiteľovi
            • Do domácej izolácie ide iba žiak s pozitívnym výsledkom Ag samotestu. Jeho spolužiaci naďalej navštevujú školu, pokiaľ neprejavujú príznaky Covid 19
            • Ak sa v triede vyskytne pozitívny žiak, alebo pedagogický zamestnanec, tí, ktorí s ním boli v úzkom kontakte, nejdú do karantény, pokiaľ nemajú príznaky Covid 19. Títo žiaci však musia mať 10 dní prekryté horné dýchacie cesty rúškom, odporúča sa respirátor FFP2
            • Ak sa vyskytne pozitívna osoba na Covid 19 v domácnosti žiaka, zostáva v karanténe len tento žiak. Jeho trieda pokračuje v prezenčnom vyučovaní.
            • Pozitívny žiak ostáva v domácej izolácii najmenej 5 dní, pokiaľ sa v posledný deň neprejavujú žiadne príznaky ochorenia Covid 19. Po nástupe do školy musí nosiť ďalších 5 dní respirátor FFP2
            • Rodič môže ospravedlniť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu iného ochorenia. Pri dlhšej absencii žiaka je potrebné písomné vyjadrenie od lekára, ktoré môže byť zaslané preskenované alebo lekár oznámi telefonicky škole, že dieťa môže nastúpiť na prezenčnú formu vzdelávania
        • Úspech našej žiačky v krajskom kole ONJ

• Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku sa konalo 16.2.2022  online formou. Do tohto kola postúpili 2 žiačky v kategórii 1A – Kristína Halečková (7.B) a Jessica Kubaská (7.A) a v kategórii 1B Alexandra Gromanová (9.A). V školskom roku 2021/2022 obsahovalo krajské kolo písomnú a ústnu časť. Súčasťou testu  bolo aj  počúvanie s porozumením. Pre piatich súťažiacich, ktorí získali v písomnej časti najvyšší počet bodov, sa konala aj druhá časť súťaže – ústna . S účastníkmi ústnej časti komunikovali odborné komisie prostredníctvom emailu súťažiaceho.

Po náročnej písomnej časti sa Alexandra Gromanová prebojovala do ústnej časti a získala spolu 82 bodov z celkového počtu 100. Tým si zabezpečila krásne 3. miesto. Hoci 3. miesto nie je postupové, srdečne blahoželáme žiačke k tomuto úspechu, ďakujeme za reprezentáciu našej školy a prajeme veľa úspechov na strednej škole.