• Návšteva v domove dôchodcov

• Obdobie adventu a sviatok svätého Mikuláša nám prináša predvianočnú atmosféru, obdobie lásky, porozumenia a obdarovávania sa sladkými balíčkami. Aj v tomto roku sme sa tak, ako každý rok rozhodli zopakovať zbierku sladkých dobrôt a potešiť ňou ľudí v domove dôchodcov v Kežmarku.

Žiaci, rodičia, pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci sa rozhodli podeliť so svojou nádielkou sladkostí a prispeli do zbierky „Mikulášsky kôš plný sladkostí“. Svojím dobrým skutkom sme prejavili lásku, empatiu a spomenuli si na starých a osamelých ľudí, zároveň sme ich potešili krásnym vianočným programom, ktorý si pripravili naši druháci a tretiaci.

Veríme, že pestrý program a  darované balíčky  im priniesli radosť.

Všetkým, ktorí sa zapojili do zbierky sa touto cestou chceme srdečne poďakovať.

Žiakom, rodičom, zamestnancom a priateľom školy prajeme požehnané vianočné sviatky.

• Daniel Hevier v Grundschule

• Prozaik, básnik, textár, autor pre deti a mládež, prekladateľ, scenárista, dramatik, výtvarník, hudobník a inovátor vzdelávania – to všetko sú profesie, ktoré sa spájajú s menom Daniela Heviera. Jeden z najvýznamnejších slovenských spisovateľov, a tiež najvšestrannejších umelcov sa osobne stretol s našimi žiakmi v priestoroch školy. Aj takto chceme u žiakov vzbudiť záujem o čítanie kníh, ktoré v dnešnej dobe značne absentuje. Celé vystúpenie je možné vzhliadnuť v prílohe.

• Mikulášske športové popoludnie

• Čas plynie ako voda, ani sme sa nenazdali a je tu predvianočný čas. Čas plný očakávaní a radosti, kedy sa všetci tešíme na Vianoce. Ale ešte predtým netrpezlivo očakávame príchod sv. Mikuláša.

Dňa 01.12.2023 sa dočkali žiaci prvého a druhého ročníka príchodu Mikuláša, ale v netradičnom duchu. V duchu športu a zábavy, času stráveného spolu so svojimi rodičmi. Deti spolu s rodičmi sa zišli v škole, kde ich privítal Mikuláš spolu so svojimi pomocníkmi. Prváci a druháci potešili Mikuláša a svojich rodičov krásnymi piesňami.  Po krásnom vystúpení si žiaci spolu s rodičmi zasúťažili v netradičných športových disciplínach. Športové výkony boli sprevádzané veľkou súťaživosťou medzi triedami, veselým smiechom a zábavou. Po zvládnutí všetkých športových disciplín čakala na deti sladká odmena v podobe Mikulášskych balíčkov a rodičov sladké pohostenie.

Veríme, že nielen deti, ale aj rodičia a učitelia prežili spolu pekné priateľské popoludnie v dobrej nálade a s úsmevom na tvári.Zároveň sa chceme zvlášť poďakovať všetkým rodičom, ktorí finančným a materiálnym príspevkom sponzorovali túto akciu.     ĎAKUJEME!

Fotky z tejto akcie nájdete v školskom fotoalbume.