• Naši žiaci spoznali Holandsko a mesto Hoorn

• V rámci projektu ERASMUS+ Robotika hýbe svetom (Robotics moves the world) vycestovali naši žiaci s dvoma pani učiteľkami na týždeň do krajiny tulipánov a veterných mlynov.

Prvé, čo sme si uvedomili bolo, že spoznáme naozaj ďalekú krajinu. Cesta trvala 22 hodín a precestovali sme viac ako 1400 km. Ubytovali sme sa na krásnom mieste priamo na brehu vnútorného mora Markermeer, ktoré je vlastne jazerom. Náš hotel bol prerobený z bývalej väznice. Aj keď to znie neuveriteľne, hotel bol moderný a pohodlný. No trávili sme tam veľmi málo času. Spolu s ďalšími 38 žiakmi z mesta Příbram (ČR) a Hoorn (NL) sme mali nabitý program. Ráno sme v jednej z miestnych škôl pracovali s Ozobotmi a popoludní sme športovali, varili a spoznávali holandské mesto Hoorn. Zahrali sme si pozemný hokej a rôzne iné športy v Hokejovom centre, zacvičili sme si v peknej telocvični, prehrali futbalový turnaj s Holanďanmi a vybláznili sa v dobrodružnom parku. Naši holandskí kolegovia pre nás pripravili nezabudnuteľné výlety. Na ostrov Texel nás z prístavného mesta Den Helder previezla veľká loď – trajekt, požičali sme si bicykle a ako praví Holanďania sme na bicykli spoznali ostrov. Navštívili sme EcoMare, čo je múzeum Severného mora a záchranná stanica pre tulene. Na pláži sa veru opaľovať nedalo. Síce je tam piesok, mušle a parádne vlny, ale Severné more je studené a fučal silný a nepríjemný vietor. Ale také je Holandsko. Krásna rovná krajina plná zelene, kvetov, pasúcich sa kráv, koníkov a oviec, no stále tam fúka vietor a často prší. A holandský jazyk? Je veľmi ťažký a nepodobá sa ani na jeden z jazykov, ktorý používame my. Naučili sme sa povedať len: Hoi! Ja. Niet. Zachránila nás angličtina, ktorou sa v Holandsku dohovoríte všade. Bola to výborná skúsenosť a fotky vám povedia viac.

• Úspechy našich žiakov pod vedením ZUŠ

• Žiaci Grundschule, ktorí navštevujú tanečný odbor na ZUŠ A.Cígera sa dňa 7.5.2022 zúčastnili celoslovenskej súťaže Grimmy dance cup v Prešove. Na súťaži tancovalo 1148 tanečníkov z rôznych kútov Slovenska. Choreografia “Príbeh draka” sa umiestnila na 4.mieste a choreografia “Prvá pomoc” si vytancovala úžasne 3.miesto. “Choreografia “Príchod zimy” obsadila krásne 3.miesto. Deti pripravila pani učiteľka ZUŠ Simona Mlynarczyk. Tanečníkom srdečne gratulujeme .

• Príď si vybrať šport – WANNADO festival 2022

• Vážení rodičia, milí žiaci. Kežmarok ako Mesto športu 2022 pripravilo okrem iných podujatí  na 28.mája 2022 (sobota) WANNADO festival športu v centre mesta pre všetkých žiakov kežmarských škôl. Žiaci dostali od triedneho učiteľa voucher na zľavnené štartovné 1€. Je potrebné, aby sa žiak registroval do 26.5.2022 a pri účasti zaplatí poplatok iba 1€. V opačnom prípade by dieťa platilo 5,-€. Registrovať sa je potrebné cez:  https://5kinflatablefun.eu/events . Odporúča sa, aby dieťa prišlo v sprievode dospelej osoby, ktorá sa nemusí zapájať do podujatia. Vyplnené letáčiky, ktoré žiaci dostali od učiteľa je potrebné doniesť najneskôr do 27.5.2022 triednej učiteľke, ktorá ich odovzdá vedeniu školy. Je to dôležitý prvok štatistiky pre mesto Kežmarok.