• Život včiel

• Je včela užitočná? Koľko včiel býva v úli? Ako sa vyrába med?

Na tieto otázky a mnoho ďalších dostali prváci odpoveď od pani včelárky Mgr. A. Skovajsovej. Našim žiakom pripravila zaujímavú prednášku, ktorú obohatila pútavými názornými pomôckami. Žiaci si mohli chytiť do ruky včelí vosk, ovoňať  propolis, vyskúšať ochranný odev, ba dokonca ochutnať pravý včelí med. Videli úľ aj živé včelstvo, v ktorom sa nachádzali nielen včely – robotnice, ale aj kráľovná a trúdy. Zaujímavosťou je, že v jednom úli môže žiť až 50 000 včiel, no len jedna kráľovná. Pútavou a zábavnou formou sa žiaci dozvedeli veľa zaujímavostí zo sveta včiel.

V závere sa chceme poďakovať pani Skovajsovej za jej prínosnú prednášku, ktorá sa žiakom veľmi páčila.

• POSKLADAJ SI MAPUCLE NA ČAS

• V tomto školskom roku sa žiaci našej školy zúčastnili aj interaktívnych prezentácií rôznych tém, ktoré organizovala nezisková organizácia SEEDS,n.p.o.

Naša škola dostala aj darček, a to krásnu skladačku Mapucle Európy. SEEDS, n.p.o spolu s Lebo Mädveď vyhlásila súťaž: Poskladaj si Mapucle na čas. Do tejto súťaže sme sa zapojili aj my a do skladania Mapucle sme sa s radosťou pustili. Do súťaže sa zapojilo množstvo žiakov. Každý žiak, ktorý poskladal skladačku, si výsledný čas skladania zapísal do tabuľky. Táto súťaž trvá do 11.6.2022. Naše výsledky sme dnes odoslali pani Eve Plánovskej manažérke projektu Vedieť viac.

Neziskovej organizácii veľmi pekne ďakujeme, prajeme veľa nápadov, síl pri ich práci a tešíme sa v budúcnosti na ďalšiu spoluprácu.

• Učíme sa plávať

• Naši piataci mali možnosť absolvovať plavecký výcvikový kurz v areáli AquaBella v Spišskej Belej, nakoľko z dôvodu epidemiologických opatrení im to v predchádzajúcich rokoch nebolo umožnené. Plavecký výcvik prebiehal v 3 turnusoch a deti mali možnosť oboznámiť sa s vodným prostredím, plaveckými hrami, sériou plaveckých cvičení na rozvoj plaveckých schopností a zručností ale taktiež mali možnosť získať kontakt a pohyb pod vodou v rámci potápania. Následne predvádzali získané zručnosti formou plaveckých spôsobov - konkrétne plaveckým spôsobom kraul a prsia. Žiaci kurzový spôsob výuky ocenili a my veríme, že nadobudnuté vedomosti a zručnosti budú ďalej využívať v priebehu svojho života.

• Rozhodnutie o prijatí do 1.ročníka

• Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že rozhodnutia o prijatí do 1. ročníka ZŠ v školskom roku 2022/2023 a odklade povinnej školskej dochádzky budeme vydávať v zmysle zákona č. 305/2013 Z. z. o elektronickej podobe výkonu verejnej moci a  o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon  o e-Governmente) a budú zasielané do elektronickej schránky spôsobom doručenia do vlastných rúk. Rozhodnutia budú autorizované kvalifikovaným elektronickým podpisom vytvoreným s použitím mandátneho certifikátu a s pripojenou elektronickou časovou pečiatkou.

Zákonní zástupcovia, ktorí nemajú aktivovanú elektronickú schránku na doručovanie, si môžu rozhodnutie prevziať osobne v termíne od 06.06. do 09.06. 2022 v čase od 07:00 do 15:00 hod. (pondelok až štvrtok) v kancelárii zástupkyne školy. Rozhodnutia musia prísť podpísať obidvaja zákonní zástupcovia. K jeho prevzatiu je potrebné predložiť občiansky preukaz rodičov dieťaťa (zákonných zástupcov). Podrobnejšie informácie v prílohe.